Uzavření mostu na ulici Kníničská - objízdné trasy

26. 03. 2019 | Od 30.3.2019 do 31.8.2019 bude z důvodu rekonstrukce uzavřen most ev. č. 42-001 mimoúrovňové křižovatky Kníničská. Oprava mostu je součástí další etapy výstavby Velkého městského okruhu Brno. Ta má odstranit nechvalně proslulý „špunt“ na Žabovřeské. Čtyřpruhová silnice se tu sbíhá do dvou pruhů a zejména v ranní a odpolední špičce se zde řidiči potýkají s dlouhými kolonami. Objízdné trasy naleznete v příloze.

  • Řidiči budou muset od Pisárek na Bystrc pokračovat po městském okruhu až k portálům Královopolských tunelů. Tam se po kruhové křižovatce otočí do opačného směru a pojedou do Bystrce. Z Bystrce ve směru na Žabovřesky se pak bude sjíždět u Opelu v Komíně a odtud do Žabovřesk.
  • Pro vozidla nad 6,5t bude od Bystrce sloužit objízdná trasa přes Starou dálnici, Troubsko a po ulici Bítešská zpět na Velký městský okruh.
  • Doprava ve směru od mimoúrovňové křižovatky Hlinky bude bez omezení vedena závlekem přes okružní křižovatku na ulici Hradecké. Odtud bude otočena zpět na Velký městský okruh a navedena na připojení směrem na Kníničskou.

Novinky e-mailem